droga do sukcesu

droga do sukcesu

W życiu istnieje ciekawy i ważny paradoks, o którym musisz wiedzieć. Jeśli jesteś inteligentną osobą, robisz wszystko, co możliwe, aby zorganizować swoje życie w sposób gwarantujący zminimalizowanie lub uniknięcie przeciwności losu i powodów do rozczarowania. Jest to rozsądne i uzasadnione działanie.

Wszyscy inteligentni ludzie, idąc po linii najmniejszego oporu do osiągnięcia swoich celów, robią wszystko, co możliwe, aby zminimalizować trudności i przeszkody z którymi spotkają się w toku codziennych działań. Niezależnie od tego jak bardzo byśmy się starali, nie unikniemy rozczarowań i przeciwności losu, które są nieodłączną częścią życia.

Benjamin Franklin powiedział, że tylko śmierć i podatki są nieuniknione, doświadczenie jednak wskazuje dobitnie, że to samo można powiedzieć o rozczarowaniu. Choćbyś nie wiadomo jak zorganizował siebie i swoje działania, przez całe życie doświadczysz niezliczoną liczbę przypadków rozczarowania, niepowodzeń, przeszkód i przeciwności losu.

Im większe są twoje cele i im większe stanowią dla ciebie wyzwanie, tym więcej rozczarowań i przeciwności losu doświadczysz.

Na tym polega paradoks. Nie osiągniesz pełni swojego potencjału, o ile nie będziesz potrafił stawić czoła przeciwnościom losu i wyciągnąć z nich wnioski.

Najwięcej uczymy się na podstawie niepowodzeń i chwilowych porażek, których za wszelką cenę próbowaliśmy uniknąć. Przeciwności losu pojawiają się bez zaproszenia, pomimo naszych najszczerszych wysiłków, aby ich uniknąć. Bez nich jednak nie potrafilibyśmy wspiąć się na szczyty i osiągać wielkich celów.

Pozdrawiam,

Brian Tracy

PS.: Zobacz darmowy kurs: Zwycięska Umiejętność – Osiąganie Celów