Wielki Paradoks Życia

droga do sukcesu

droga do sukcesu

W życiu istnieje ciekawy i ważny paradoks, o którym musisz wiedzieć. Jeśli jesteś inteligentną osobą, robisz wszystko, co możliwe, aby zorganizować swoje życie w sposób gwarantujący zminimalizowanie lub uniknięcie przeciwności losu i powodów do rozczarowania. Jest to rozsądne i uzasadnione działanie.

Wszyscy inteligentni ludzie, idąc po linii najmniejszego oporu do osiągnięcia swoich celów, robią wszystko, co możliwe, aby zminimalizować trudności i przeszkody z którymi spotkają się w toku codziennych działań. Niezależnie od tego jak bardzo byśmy się starali, nie unikniemy rozczarowań i przeciwności losu, które są nieodłączną częścią życia.

Benjamin Franklin powiedział, że tylko śmierć i podatki są nieuniknione, doświadczenie jednak wskazuje dobitnie, że to samo można powiedzieć o rozczarowaniu. Choćbyś nie wiadomo jak zorganizował siebie i swoje działania, przez całe życie doświadczysz niezliczoną liczbę przypadków rozczarowania, niepowodzeń, przeszkód i przeciwności losu.

Im większe są twoje cele i im większe stanowią dla ciebie wyzwanie, tym więcej rozczarowań i przeciwności losu doświadczysz.

Na tym polega paradoks. Nie osiągniesz pełni swojego potencjału, o ile nie będziesz potrafił stawić czoła przeciwnościom losu i wyciągnąć z nich wnioski.

Najwięcej uczymy się na podstawie niepowodzeń i chwilowych porażek, których za wszelką cenę próbowaliśmy uniknąć. Przeciwności losu pojawiają się bez zaproszenia, pomimo naszych najszczerszych wysiłków, aby ich uniknąć. Bez nich jednak nie potrafilibyśmy wspiąć się na szczyty i osiągać wielkich celów.

Pozdrawiam,

Brian Tracy

PS.: Zobacz darmowy kurs: Zwycięska Umiejętność – Osiąganie Celów

One Response to “Wielki Paradoks Życia”

  • Praca uszlachetnia,a porażki doświadczają nas w tym jak ich unikać. Jest nas na świecie coraz więcej, wzrasta więc stopień czyhających na nas zagrożeń, jesteśmy przecież niedoskonali. Im ich więcej, tym bogatszym staje się to nasze doświadczenie, zgadam się, że to właśnie promuje nas do wyższej klasy w szkole życia.

Leave a Reply

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg
Kategorie
Archiwum bloga